Yurtdışında Kendi Hattınızı Kullanmak İstiyorsanız, Anlatayım…

Yurtdışında Türkiye hattını kullanmak için sim kartınızın yurtdışına açık olmasını sağlıyorsunuz. Ancak bunun belirli süreleri var. Abonesi olduğunuz markanın standartları üzerinden ücret ödemeniz gerekiyor ve Türkiye numaranızı da bildirmeniz gerekiyor. Ben bunları yaparak çok kolay bir şekilde Türkiye’deki hattımı üç ay kullandım.

Yurtdışında Hattımı Nasıl Açık Tutabilirim?

Seyahat edeceğiniz ülkeye göre hattınızın nasıl açık tutulacağını bilmek istiyorsanız, operatörünüzle iletişime geçmeniz gerekiyor. Operatörünüz size belirli numaralar vererek, yurtdışına hattınızı açık tutabileceğinizi bildirecektir.

Telefonunuzun arama ekranı üzerinden de belirlenen kodlarla, ziyaret edeceğiniz ülkede hattınızın açık kalmasını sağlayabilirsiniz. Aslında oldukça kolay ve kısa bir işlem. Hattınızın başvurusunu yaptıktan sonra 2 ile 24 saat içerisinde geri dönüş alarak yurtdışında da Türkiye hattınızı kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Yurtdışında Türkiye Hattı Açmak Ücretli Mi?

Yurtdışında Türkiye hattını açmak için birçok operatör minimal ücretler talep edebiliyor. İlk açtırma aşamasında çok fazla bir ödeme yapmasanız da Türkiye’yi aralamalarınızda ücretler biraz can sıkıcı olabilir. Bu nedenle yurtdışından Türkiye’yi ararken ödemelerinizin neler olacağına operatörünüz üzerinden dikkat ederseniz faydalı olacaktır.

Türkiye’deki ücretlerden farklı işleyen prosedürde, fiyat aralıkları internet, sms ve aramalara göre farklılık gösteriyor. Avrupa ülkelerinde çok fazla olmasa da ABD ve Asya ülkelerinde fiyatlar oldukça fazla olabilir. Hat kullanımı yaparken ücret kesintilerini dikkate almanız önemli.

Yurtdışında Kendi Hattınızı Kullanmak İstiyorsanız, Anlatayım…

Yurtdışında Faturasız Hat Kullanmak Mümkün Mü?

Faturasız hatlar ve faturalı hatları yurtdışında açma mümkün. Ancak ödemeleriniz farklı olacak, ekstra yurtdışı ücreti ödemeniz gerekecektir. Faturasız hattınız için operatörünüzün online alanından bakiye yüklemesi yapmanız gerekecektir. Yurtdışında faturasız hat kullanımı için önerilerden biri ihtiyacınız olandan fazla yüklemenizdir. Her an ihtiyacınız olabilir.

Yurtdışından Türkiye Hattı Alabilir Miyim?

Yurtdışından Türkiye hattı almanız için Türkiye’de bulunan operatörün de bulunduğunuz ülkede yer alması gerekmektedir. Yurtdışında şube yoksa, Türkiye’ye bağlı bir hat almanız mümkün olamıyor. Onun için yurtdışında ülkenin yerel olarak kullandığı operatörleri tercih etmeniz gerekmektedir. Yurtdışı telefon kullanımında Türkiye hattınızı da takarak kullanamıyorsunuz. Türkiye’den aldığınız telefonlarda geçerli hatlar olarak kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir