Vizenin Çıkmayacağını Hemen Nasıl Anladım

Vize başvurusunda bulunacak herkese tavsiyem kesinlikle başvuru öncesi mevcut durumu değerlendirerek doğru başvuru yapma konusunda titiz davranmalarıdır. Benim gibi basit kurnazlıklar yaparsanız yaptığınız vize müracaatına olumsuz sonuç alacağınızı bilmelisiniz.

Vize İçin Bir Formül Ya Da Garanti Yoktur

Her başvuru bir diğerine göre bağımsızdır bu yüzden yapılan vize başvurusu kabul edilmemiş olsa da yeniden başvuru hakkı bulunmaktadır. Ama yapılan her başvuru olumlu sonuçlanır mı? Önemli olan soru bu, tabi ki hayır, vize alma konusunda herhangi bir formül ya da garanti yoktur.

Bu yüzden yılların deneyimine sahip ve binlerce kez başkaları için vize başvurusunda bulunmuş, başvuru yapacak olan bireylere her konuda ve her aşamada tecrübesi ile destek olan şirketlerden yardım almak izlenen en mantıklı yoldur.

Vizenin Çıkmayacağını Hemen Nasıl Anladım

Tüm Sorulara Cevap Verdim Ama Vize Alamadım

Mülakatta tüm sorulara cevap verdiğiniz de vize alacağınızı kesinlikle garanti olarak görmeyin. Neden mi? Çünkü mülakatta sorulan sorular sadece sizinle ilgili dolayısı ile vereceğiniz cevapların zor olma ihtimali neredeyse sıfır. Önemli olan vize görevlisinin sizden duymak istediği cevapları verebilmektir.

Unutmayın mülakatta vize görevlisinin sizin hakkınızda bilgi sahibi olması söz konusu değildir. Size yöneltilen sorular sonrasında olumsuzluk ile karşılaştıysanız bir yerlerde yanlış yaptınız demektir. Ya söyledikleriniz ya belgeleriniz ya da başvuru müracaatının nasıl olması gerektiği konusunda bir yerlerde yanlış ya da eksik bir şeyler yaptınız demektir.

Öncelikle Vize Mantığını Anlamak Gerekir

Her şeye rağmen neden vize başvurum olumlu sonuçlanmadı? Merak ediyor musunuz? Çünkü kurnazlık yaptığımı sanarak bir yerlerde hata yaptım. Gerçekte yapmam gereken başvurudan önce vize mantığını anlamam ve buna göre yol haritası belirlememdi.

Tecrübeli birinden mülakatta dikkat etmem gereken konular ve davranışlar hakkında tavsiye almalıydım gerçekçi bir dosyaya sahip olup mantıklı bir başvuruda bulunmalıydım. Ama birçok vize adayının yaptığı gibi mantığı ve doğru başvuruyu yapamadığım için ret cevabı aldım.

Aslında vize almak zor değil önemli olan profesyonel bir şekilde başvuru yapmak. Vizeyi nasıl alabilirim? diye düşünmektense kulaktan dolma bilgiler yerine bu konuda bana destek olacak bir profesyonelden yardım almayı tercih etmeliyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir