Uçak Bileti Aldım Ama Vize Çıkmadı

Yurtdışına çıkmak isteyen kişiler ucuza uçak bileti gördüğü anda almak istiyor. Özellikle bazı tarife zamanlarında oldukça uygun fiyatlar olduğu için önceden almak oldukça avantajlı olabilmekte. Bu süre bazen aylar öncesine kadar uzayabilmekte, dolayısıyla aylar öncesinden vize başvurusu yapmak uygun olmamaktadır. Vize istemeyen ülkeler için ideal bir alternatif olsa da vize gerektiren ülkelerde sorun olabileceğinden, uçak biletinin yanmaması için kişiler vize sürecine dikkatli bir şekilde hazırlanmalıdır. Peki, vize almadan uçak bileti almak mantıklı mıdır?

Vize Başvurularında Uçak Bileti Almak Etkili Mi?

Vize isteyen ülkelere gitmek için önceden bilet alan kişiler belirli bir riski göze almış olmakta, bu nedenle vize çıkmaması durumunda iptal etme ya da değiştirme opsiyonunu da eklemeyi unutmamalıdır. Bence vize almadan uçak bileti almak ise çok büyük bir risk olmak ile birlikte vize için gerekli evraklar toplanması halinde avantaj bile olabilmektedir.

Dolayısıyla, gideceğiniz ülke için hangi belgelerin gerektiği ve banka hesap dökümler, kalacak yer rezervasyonu tam olarak yaptırılmalıdır. Peki, vize çıkmazsa alınan uçak bileti sorun olur mu ya da ne yapılmalıdır?

Uçak Bileti Aldım Ama Vize Çıkmadı

Vize Çıkmadan Uçak Bileti Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vize çıkmadan uçak bileti alanlar sigortalı ya da esnek tarihi olan, değiştirilebilen bir bilet almalıdır. Böylelikle olası bir sorunda uçak bileti için harcadığınız para boşa gitmeyerek, daha sonra kullanılabilir ya da iade edilebilir olmaktadır. Bu noktada vereceğim bir diğer tavsiye ise Schengen bölgesinde bulunan ülkeler ile ilgili. Bu ülkeler, vize konusunda oldukça hassas, dolayısıyla vize almadan önce uçak bileti alıyorsanız bahsettiğim esnek bilet fikrini ciddi düşünmenizde fayda vardır.

Vize İçin Uçak Bileti Almak

Uçak biletleri vize öncesinde ucuz olduğu için ya da belgeler arasında istendiği için alınabilir. Bu noktada vize için uçak bileti alıyorsanız ve çıkış tarihini bilmiyorsanız benim tavsiyem rezervasyon yaptırmanız yönünde olacak. Uçuş firmaları internet sitelerinde rezervasyon yapma şansı vermektedir. Belirli bir süreye kadar rezerve olarak kalacak olan biletin rezervasyon numarasının olduğu belge ile başvuru yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir