Sevgilim Amerika’da, Evlenmek İçin Vize Nasıl Aldım

Amerika vizesi almak için pek çok farklı aşamadan geçmek, pek çok farkı kriteri sağlamak gerekiyor. Ancak, eğer sevgiliniz Amerikalıysa ve evlenmek için hazırlık yapıyorsanız, vize alma şansınız kolaylaşabilir. Bende Amerika’daki sevgilin ile evlenmek için Green Card’a bu yolla başvurdum. Amerika vatandaşı olan biri ile nişanlı iseniz, Green Card başvurusu yapma şansınız bulunmaktadır. Ancak, bunun içinde bazı şartları yerine getirmeniz, bazı prosedürleri atlatmanız gerekmektedir. Bende size yaşadığım deneyimi ve geçirdiğim süreçleri bahsederek konu ile ilgili detaylı bilgi vermeye çalışacağım.

Amerika K – 1 Nişanlı Vizesi Nedir?

Amerika K – 1 vizesi için Amerika vatandaşı olan nişanlınızın sizin için bir I – 129 formu yani göçmen nişanlı dilekçesi doldurması gerekmektedir. Ardından bu belge ile Amerika Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosuna giderek uygundur onayını alması gerekir. Alınan onaylı belge ile birlikte K – 1 Nişanlı vizesi başvurusu yapılmaktadır. Benim izlediğim süreçte bu şekilde oldu, belgeyi aldıktan sonra K – 1 vizesi başvurusu yaptım. Vize kısa zaman içerisinde Amerika Konsolosluğu tarafından uygun görülmesi halinde sorunsuz bir şekilde çıkıyor.

Sevgilim Amerika’da, Evlenmek İçin Vize Nasıl Aldım

Amerika K – 1 Nişanlı Vizesi İçin Gerekli Şartlar Nelerdi?

Amerika K – 1 nişanlı vizesine başvurmak için sevgilim ile tanıştıktan sonra 2 yıl beklemek zorundaydık, çünkü Amerika tarafından koyulan şartlardan biri budur. Şartlara tek tek gelecek olursam; ilk başta da bahsettiğim üzere nişanlınızın Amerika vatandaşı olması gerek. 2 yıldır tanışıyor olmanız gerek aynı zamanda nişanlınızın size sponsor olduğunu belirtmesi gerekmektedir. Sponsor olması içinde federal asgari geçim sınırında olan kişilerden yüzde 125’inden daha fazla gelir elde etmelidir. Son olarak ise vize verildikten sonra 90 gün içinde evlenmeniz gerekmektedir. .

Amerika K – 1 Nişanlı Vizesinin Avantajları

Amerika K – 1 nişanlı vizesinin alınmasının ardından oldukça avantajlı olduğunuzu belirteyim. Bir kere Amerika’da 90 gün boyunca çalışma hakkınız bulunmaktadır. Evliliğinizi planladıktan sonra kalıcı oturum için başvuru şansı da vardır. Bu nedenle Amerikalı nişanlısı olanlar için oldukça avantajlı ve süreci kolaylaştıran bir uygulamadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir