Hindistan’ı Gezmek İçin Vize Alacaklara Uyarılar

Hindistan’a gezi için gideceklerin, vize başvurusunu kültürel gezi üzerinden C vizesi alarak yapılması gerekmektedir. Vize başvurusu işlemleri için belge düzenlemeniz gerekiyor. Ben ilk başvurumda, eksik belge verdiğim için reddedildim. Küçük bir gözden kaçırmayla, takviminizi tamamen değiştirmeniz gerekebilir. Bunun için Hindistan vizesi başvuru işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenleri bilmeniz önemli.

Hindistan Kültür Gezisi Vizesi Nasıl Alınır?

Hindistan vize işlemleri için kültür gezisi üzerinde Hindistan konsolosluğundan C tipi vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Başvuru işlemlerinde, konsolosluğa bir adet dilekçe ve form vermeniz gerekecektir. Bunlarla birlikte biyometrik fotoğraf, parmak izi ve çıkış nedenine dayalı belgelerin düzenlenmesi de önemlidir.

Hindistan gezisi sırasında ülkede bulunan hastalıklar ve yiyeceklerden bulaşması mümkün olan hastalıklar için aşı prosedürüne uyarak, aşı olduğunuza dair belgelerin de yer aldığı bir dosya hazırlamalısınız. Kültürel gezi için otel, uçak ve ülkeler arası geçişlere dair bütün düzenlemeleri gösteren belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Benim en büyük hatam, pasaportumu kontrol etmemiş olmamdı.

Hindistan’ı Gezmek İçin Vize Alacaklara Uyarılar

Hindistan Kültür Gezisi Pasaport Şartları Neler?

Hindistan kültür gezisinde pasaport şartlarından biri en az 2 sayfanın boş olmasıdır. Pasaportunuzun en az 2 sayfasının boş olması ve son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekmektedir. Konsolosluk pasaportunuzun 1990 yılında çıkmış olmasını kabul etmiyor. Yenileme yapmanız gerekiyor bu da sürecin yavaşlamasına ve zaman kaybına neden oluyor.

Hindistan C Vizesi İçin Evrak Düzenlemesi Nasıl Olmalı?

Hindistan vize evrakları için C vizesine uygunluk kapsamında, evraklarınız arasında, sağlık sigortası belgesi, son 3 aylık maaş bordrosu, uçak ve otel rezervasyonları yer almalı. Hesabınızda belirlenen ücret üzerinden seyahat etme hakkı kazanabiliyorsunuz. Bu süreçte, belgelerinizin eksiksiz olmasına ve ıslak imzalı olmasına dikkat etmelisiniz.

Hindistan Schengen Anlaşmalı Ülke Mi?

Hindistan AB üzerinden Schengen anlaşmalı ülkeler arasında yer alıyor. C ve D vizesinin çıkma olasılığı bu nedenle çok daha kolay. Ülke sınırlarına girişte, vize memurunun söylediklerini de dikkate almakta fayda var. İkinci bir kapıya geldiğinizde size sorulan sorulara net cevaplar vererek uğraşmadan geçiş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir