Fransa Vizem Neden Reddedildi?

Fransa vize başvuru işlemlerinizi yaparken, Fransa konsolosluğu üzerinden vize başvurusu prosedürünün uygulanması gerekiyor. Ben turistik gezi için C tipi vize başvurusu yapmıştır. Fakat yaptığım bazı hatalar yüzünden vize başvurun reddedildi. Bunun nedenini araştırırken, belgelerin ve mülakatın da ne kadar önemli olduğunu anlamış oldum.

Fransa Vize Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fransa vize başvuru işlemlerinizi yaparken evraklarınızın eksiksiz ve prosedüre uygun olduğundan yüzde yüz emin olmalısınız. Başvuru sahibi olarak, her şeyi kusursuz yaptığımı düşünürken sadece hatalı verdiğim bir evrak nedeniyle vizem reddedildi. Bütün evraklarınızı düzenlemeniz, eksiksiz ve kusursuz olmasına dikkat etmelisiniz.

Fransa vize başvuru işlemlerinizi yaparken, prosedürde belirtilen evrakları, dilekçede doğru ve net bilgilerle çıkış nedeninizi aynı zamanda eksik bilgi vermeden vize başvuru işlemlerinizi yapmanızı öneriyorum. Ülkeden çıkış nedeniniz turistik geziyse, abartmadan olduğu gibi prosedüre uygun belge vermeniz gerekiyor. Sahte belge, imza ve eksik evraklar da direkt başvurunuz reddedilmektedir. Ben hatalı evrak vererek, sürecin uzamasına neden oldum.

Fransa Vizem Neden Reddedildi

Fransa Vize Başvurusu Reddi Neden Olur?

Ret nedenleri Fransa vizesinde genellikle belge eksikliği ya da belgenin inandırıcı gelmemesinden kaynaklanabilir. İstenilen belgelerde ıslak imza benzersizliklerinin olması, belgelerinizin birbirine benzememesi ve prosedürde belirtilen belge düzenlemesine uyulmaması sonucunda, direkt vize başvuru reddiyle karşılaşmanız olasıdır.

Hatalı evrak vererek, evrak geçersizliğinden dolayı Fransa vizesi başvurum reddedildi. Aynı zamanda pasaport koşulları da önemli. Pasaport işlemleri için en az 2 sayfa boş olması gerekiyor. Vizenizde evraklarınızı düzenlerken dikkat ederken, pasaportunuzun son 10 yılda çıkarılmış olması ve en az 2 sayfasının da boş olması gerekmektedir.

Fransa Vize Başvurusu Yaparken Bunları Unutmayın!

Vize başvurusu yaparken belgelerinizi düzenleyerek liste üzerinden kontrol edin. İmzaların benzerliklerine bakın. Hatalı dosya prosedürü uygulamayın. Çok küçük gözden kaçan bir nedenden dolayı da reddedilen vizeler olabiliyor. Fransa’da Türkiye’den geçişin zor olduğu ülkeler arasında. Diplomat değilseniz, Fransa’ya giderken pasaport, belge ve mülakatınızın konsolosluğa inandırıcı gelecek şekilde yapılması gerekiyor.

Hatalı, sahte ve sahte gibi görünen belgeler, evraklar aynı zamanda biymetrik fotoğraftaki benzersizliklerden kaynaklı da reddedilebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir