Çocuğumu Yurtdışında Dünyaya Getirdim

Türkiye’de yaşayan pek çok kişi çocuğunun yurtdışında dünyaya gelerek çift vatandaşlık olmasını hayal ediyor. Bende çocuğumu yurtdışında getirerek, çifte vatandaşlık vermek için gerekli araştırmaları yaparak, vize başvurusu gibi işlemleri halletme ile işe başladım. İlk aşamada, en çok hangi ülkede doğurmak daha avantajlı olur diye uzun süren bir araştırma geçirdim. En sonunda Amerika Birleşik Devletleri’nin en uygun olabileceğine karar vererek gereken belgeleri nelere dikkat etmem gerektiğini ve vize başvurusu ve başvuru için banka hesaplarımı gibi konuları detaylı olarak araştırdım.

Amerika Vatandaşlığı Avantajlı Mı?

Çocuğumu doğurmak için seçtiğim Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlığı ekonomik ve sosyal açıdan olduğu kadar eğitim açısından da avantajlı bir ülke. Çifte vatandaşlık alınması ile çocuğumun eğitimini de orada tamamlama ihtimalini düşünerek, faydalı olabileceğine inandım. Çifte vatandaşlı olmak, çocukların çok daha rahat hareket etmesine yardımcı olacağından birikmiş param varken çocuğumun geleceğini bu şekilde düşünmenin daha doğru olacağına inandım. Sizinde aklınızda yurtdışında doğum yapmak varsa, öncelikle en avantajlı ülkenin hangisi olduğunu araştırmanızı öneririm. Aksi halde, çocuğunuz için olumlu bir sonuçtan çok olumsuz bir sonuca yol açabilirsiniz.

Çocuğumu Yurtdışında Dünyaya Getirdim

Vatandaşlık İçin Her Ülkenin Kendi Sistemi Var

Amerika çifte vatandaşlık almak için doğum yapılabilecek avantajlı ülkelerden biri olsa da tek ülke değil. Pek çok Avrupa ülkesi de Almanya’da olduğu gibi farklı şartlar ike çifte vatandaşlık için uygunluk sağlamaktadır. Almanya örneğinden devam etmek gerekirse Almanya’da oturum izni alan kişiler için doğumda çifte vatandaşlık hakkı verilmektedir. Bu noktada, gideceğiniz ülkenin hangi konulara dikkat ettiği, hangi şartları koyduğunu dikkatlice araştırmanızı tavsiye ederim. Böylelikle atacağınız adımları sağlam ve kararlı atarak, çocuğunuzun hayatını daha avantajlı hale getirebilirsiniz.

Yurtdışında Doğum İle Yepyeni Bir Hayat

Çocuklar yurtdışında doğum ile dünyaya gelmeleri halinde çifte vatandaşlık hakkı alabilmektedir. İki vatandaşlık ile farklı ülkelerde eğitim, sağlık ve sosyal yaşam gibi avantajlar kazanabilmektedir. Bu nedenle, son yıllarda benim gibi düşünenlerin de ilgisinin arttığını görüyorum. Sizde bunlardan biriyseniz, ülkeler ile ilgili bol bol araştırma yapmayı unutmayın!.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir