Avustralya’da Çalışma İznini Çok Kolay Aldım

Dünyanın öbür ucu olan Avustralya’ya çalışmak için gitmek istediğimde çok zorlanmayacağımı düşünüyordum. Çok fazla Türk vatandaşının Avustralya’ya gidebileceği ihtimali aklıma neredeyse hiç gelmiyordu.

Meğer ülkemizde en fazla göçmenlik başvurusu yapılan ülkelerden biriymiş. Avustralya için oturum izni nasıl alınır? konusu hakkında araştırmalar yapmaya başladım. Oturum izni almak için en çok tercih edilen yollardan biri çalışma ve tatil vizesi almak.

Sponsorluk Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır?

Ülkede saatlik ücret ile çalışılabilecek uygun bir iş bulmak çok basit özellikle hizmet sektöründe belli bir deneyimi olan insanlar için iş bulmak oldukça kolaydır. Çalışma ve tatil vizesi kapsamında işe girildiğinde işveren niteliklerinizden dolayı size sponsorluk vizesi verebilir.

Sponsorluk vizesi ile yabancılar için ülkede 3 yıl ikamet etme hakkı elde ediliyor. Şimdi merak ediyorsunuz değil mi sponsorluk vizesi nasıl alınır? Sponsorluk vizesi alabilmek için aranan tek şart 3 yıl aynı işyerinde çalışmaktadır, ardından daimi oturum izni başvurmak söz konusudur. Daimi oturma izni başvurusunun ardından 1 yıl sonunda Avustralya vatandaşlığına başvurma hakkı elde edilir.

Avustralya’da Çalışma İznini Çok Kolay Aldım

Neden Avustralya’ya Gitmek İstiyorum?

Tüm merak ettiğim soruların cevaplarını öğrendikten sonra kendime şunu sordum neden Avustralya’ya çalışmak için gitmek istiyorum? Sorduğum sorunun cevabını yine kendim verdim. Ülke dünyanın her yerindeki farklı kültürlerin buluştuğu bir nokta dolayısı ila birçok farklı ve etnik kültür hakkında bilgi sahibi olmak için mükemmel bir avantaj.

Oturmuş bir demokrasi ve insan hakları anlayışına sahip olan ülkede yaşam şartları birçok ülkeye göre çok daha iyi. Hangi bölgede yaşanırsa yaşansın ülkede parkların çok olması sayesinde yürüme mesafesinde ulaşım imkanı sağlanır.

Oturum İznini Kolaylıkla Almak Mümkün Mü?

Toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu taşınması yasak özellikle çalışıp toplu taşıma kullananlar için bu en azından ülkemizde önemli bir konu. Sosyal haklarda ve güvenceler de her vatandaş arasında eşitlik bulunur. Sağlık hizmetlerinin tamamı ücretsizdir, gece gündüz her zaman güvenilirlik üst seviyede olup ülkeye sınırsız giriş çıkış hakkı bulunur.

Ankara’da bulunan Avustralya Büyükelçiliği göçmenlik ve sınır koruma departmanı vize işlemleri başta olmak üzere oturum izni hakkında ihtiyaç duyulan tüm detaylı bilgiye ulaşma imkanı sağlıyor. Vize işlemleri sorunsuz ve hızlı şekilde gerçekleştiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir